Öngyilkos milliárdos – tőzsdén bukta el a vagyonát

Németország egyik leggazdagabb üzletembere vonat elé vetette magát s meg is halt a szerencsétlen. Nemrég még a világ leggazdagabb 100 embere közé tartozott – írja a portfolio.hu, az online pénzügyi szaklap.
Tuti tippje volt, nevezetesen az, hogy mint a többi autógyártó részvényei is, a Volkswagen pakettjei is a pincéig zuhannak. (Azaz shortra játszott.) Nem így történt és a csoda elvitte Adolf Merckle milliárdos úr szinte teljes vagyonát.
Ki érti ezt? Ha te benne volnál a világ száz leggazdagabbjának klubjában, vacakolnál még a tőzsdén pár rongyos milliárd reményében?
***
Korábban a tözsdéről és részvényekről:
Tőzsde, részvény, BUX – szétvert Budapest
Tőzsde, árfolyamok, online marketing és reklám kilátások
Tőzsde, pénz, részvények, válság – mindenki másképp csinálja
14 hozzászólás
lucifer
Nem, de nem is vagyok köztük. Ez az ember nem tudta azt mondani magának, hogy elég. Ezért is lett a leggazdagabbak egyike. Minden hír ellenére nehéz elképzelni, hogy lelkiismeret furdalása lett volna és ezért végzett volna magával. Szerintem egyszerűen szégyellte, hogy melléfogott.
Zebra
74 éves, jó keresztény, szinte puritán életet élő ember volt. Talán el kéne mennem a temetésére.
EL LOBO - A farkas
Bennem mindig az bújkált, hogy bezzeg lenne csak több, tőzsdén forgatható tőkém, mint a pinty, úgy meggazdagodnék, mert ezzel a cingár pénzecskével ez nem fog menni!
De lám, nagy pénzzel is lehet nagyot bukni, nem csak mennyekbe menetelni. (Ezt a menetelést most nem vonattal értettem.)
A temetésre viszont nem megyek, mert repülőjegyre nem tellik abból, amennyit a tőzsdéről ijedtemben kivettem 🙂
Malvina
“De lám, nagy pénzzel is lehet nagyot bukni, nem csak mennyekbe menetelni.”
Azért igen izgalmas, ha belegondolunk, hogy milyen egyoldalúan szemléljük ezt az esetet /is/.
Szerintem:
74 éves volt. Leélt 74 évet! Valamikor kitalálta, mi neki a fontos, mi az élete célja. De számot vetett az előre ki és be nem kalkulálható történésekkel is, mondhatnám egészben gondolkodott. Mindig érezte és tudta, hogy minek mi lehet a következménye. Folyamatos kockáztatásra alapozta az életét. 74 évet élt gazdagon, a saját maga által válaszott, elkezdett, folytatott és bevégzett útján. Sokan irígyelhetik, és nem az egykori gazdagsága miatt! Arra ugyanis az efféle mentalitás nélkül igen kérdéses szert tennni! És azt sem gondolom, hogy túl sokat töprengett volna az utolsó döntésén! :::))))
EL LOBO - A farkas
Azért ez egy gyilkos életstratégia, nem?
Haláli élet – így nevezhetnénk el.
Malvina
Miért? Melyikbe nem hal bele az ember végül? És ha ő csak így tudott élni, és sikerált 74 évet így megélnie, mi ebben a halálosabb az összes többi variációnál? ::))
Myrtille
Ez olyan mint a Lovi! Nem lehet abbahagyni.
Nekem v
Van egy közeli kedves ismerősöm aki tőzsdézik. egyszer amikor beszélgettünk róla meg is kérdeztem mi a fenének csinálja még mindig, semmi szüksége rá. Azt mondta, az infarktusközeli állapotért. :))
Malvina
::)) Talán többet lehet tanulni, épülni tőzsdézéses adrenalinfokozás közben , mint a tévében tucatkrimiket bámulva. ::)))
lucifer
Bocsánat! Ez itt Duende stafétája. Nincs mit tenni öt könyv aztán tovább. 🙂 http://luczifer-bazar.blog.hu/2009/01/08/laura_4#more866305
Malvina
::))) A Cambridge Egyetem kutatóinak nemrég megjelent tanulmánya szerint összefüggés mutatható ki a reggeli időszakban mért magasabb tesztoszteronszintek és a nagyobb napi nyereség között a tőzsdei üzletkötők körében.
http://www.pnas.org/content/105/16/6167.abstract
Hm????? ::)))
EL LOBO - A farkas
Bah, Cambridge! Az én tudományos megfigyeléseim szerint az esti szorulás negatívan hat a holnapi eredményekre!
Malvina
Akinek szorulása szokott lenni, az ne menjen a tőzsdére! Ott ugyanis a gyors bekebelezések és elengedések művészete folyik! És bizony, tudni kell idejében elengednünk azt, amit muszáj ! Ott nincs helye a szorongásnak, ami köztudottan a szorulás egyik melegágya. ::))
Visszajelzés:
Visszajelzés: